HOT KinderGarten - шаблон joomla Продвижение

Hakkımızda

rainbow

Renk Çocuk Tiyatrosu; alanında eğitim görmüş, çocukları seven ve onlara oyun kurarak öğretmeyi ilke edinmiş iki arkadaş tarafından 2011 yılında kurulmuştur.
Tamamı ekip çalışmasından oluşan, oyunlarını kendi yazıp yöneten, dekorunu kendileri yapan, hatta son yıllarda çocuklarla yaptıkları geri dönüşüm atölyesindeki üretimlerini de sahnesinde kullanan bir prensiple çalışmaktadırlar.
Tüketim çağında üretim odaklı çalışmayı benimsemiş Yağmur Akdoğan ve Bestem Yuvarlak çeşitli okullarda yaratıcı drama, dans ve müzik eğitmenliğine devam etmektedir. 

 

Yağmur Akdoğan

21 Mayıs 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Oyunculuk eğitimine 2008 yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ile başladı. 2009 yılında özel bir tiyatroda oyunculuğa başladı. Daha sonrasında Başkent İletişim’den “Diksiyon ve Temel Oyunculuk Eğitimi”’nin yanısıra Oluşum Drama’dan “Montessori ve Eğitim Yaklaşımının Drama Yöntemi ile Tanıtılması” atölyesi, Bakırköy Kent Konseyi’nden İşaret Dili eğitimi aldı. Çağdaş Drama Derneği’nde “Yaratıcı Drama Eğitmenliği” programına katıldı.
2011 yılında Bestem Yuvarlak ve İpek Elmas Şenol ile birlikte Renk Çocuk Tiyatrosu’nu kurdu. 2012 yılından itibaren Tiyatro “A” da oyunculuk yapmaktadır.
Mayıs 2015’te KISA KAFASI ekibine dahil olmuş ve KISA KAFASI ekibi çalışmalarında etkin bir şekilde rol almaktadır
Şu anda Renk Çocuk Tiyatrosu çalışmalarına, Sandalye Film bünyesinde atölye eğitmenliğine ve anaokullarında ‘’Yaratıcı Drama’’ eğitmenliğine devam etmektedir.

 

Bestem Yuvarlak

4 Şubat 1987’de İstanbul‘da doğdu.Müziğe lise yıllarında başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Hafif Batı Müziği Bölümünü bitirdi. Kısa bir dönem TRT Gençlik Korosu’na katıldı.
Oyunculuk eğitimlerine ise 2006 yılında Bülent Çatar ile başladı. Daha sonra Halil Doğan ile oyunculuk eğitimine devam etti. Çağdaş Drama Derneği’nde “Yaratıcı Drama Eğitmenliği” programına katıldı.
2012 yılında ‘’Routes to Transformations’’ adlı evrensel müzik projesinde yer aldı.Şimdiye kadar çeşitli orkestra ve gruplarda vokalistlik yaptı. Sokak çocukları için oluşturulan “ÜCRA” adlı projeye destek verdi. ”DOĞA İÇİN ÇAL 1” projesinde yer aldı. ’’Subway Jazz Station’’ ve ‘’Hakan Başar Orkestrası’’nda solistlik yapmaktadır. Bunun yanı sıra ”KAHVE İLE TELVE”, “DANDİNİ”, “İNSAN VE ÜSTÜ”, “ŞİZOFREN” adlı kısa filmlerin müziklerini yaptı.
2014 yılında TRT Okul kanalında ‘’GELECEK TEKNOLOJİ’’ adında bir program sundu.
2011 yılında Yağmur Akdoğan ve İpek Elmas Şenol ile birlikte ‘’Renk Çocuk Tiyatrosu’’nu kurdu. 2012 yılından itibaren ‘’Tiyatro A’’da oyunculuk yapmaktadır.
Mayıs 2015’te KISA KAFASI ekibine dahil olmuş ve KISA KAFASI ekibi çalışmalarında etkin bir şekilde rol almaktadır
Şu anda Renk Çocuk Tiyatrosu çalışmalarına, Sandalye Film bünyesinde atölye eğitmenliğine, müzik çalışmalarına, anaokullarında “Müzik–Orff” ve ‘’Yaratıcı Drama’’ eğitmenliğine devam etmektedir.

 

Tiyatromuza Emek Veren Oyuncu Dostlarımız

Sezen-Doser

Sezen-Doser

Savas-Emre-Kokoz

Savas-Emre-Kokoz

Sahin-Sancak

Sahin-Sancak

Nukhet-Akdogan

Nukhet-Akdogan

Mehmet-Cagri-Savas

Mehmet-Cagri-Savas

Hasan-Kaan-Kose

Hasan-Kaan-Kose

Egemen-Yontar

Egemen-Yontar

Alper-Yalcin

Alper-Yalcin